W dzisiejszych czasach znaleźć można wiele informacji lub porad na tematy diety, odchudzania i ogólnie mówiąc kształtowania sylwetki. Zazwyczaj są to bardzo kuszące propozycje, które gwarantują natychmiastowe rezultaty za sprawą innowacyjnych rozwiązań, magicznych proszków i tym podobnych rzeczy.

 

W praktyce jednak okazuje się, że po kilku dniach lub tygodniach wprowadzone zmiany są na tyle rygorystyczne i drastyczne, że większość osób zaprzestaje ich stosowania wracając do starych nawyków a co za tym idzie do wagi sprzed rozpoczęcia lub nawet wyższej (słynny efekt jojo).

 

Uważasz, że nie można inaczej? W tym artykule postaramy się przedstawić Ci 5 prostych zasad, które bez wprowadzania żadnych wyrzeczeń i restrykcji pozwolą stracić kilka zbędnych kilogramów. Zaczynamy!

 

 

I. Przez tydzień zapisuj wszystko co jesz.

Serio? Mam zapisywać wszystko co jem? Przecież doskonale zdaje sobie sprawę z tego co na co dzień jem więc po co mam to robić? Z pewnością zasada ta większości może wydawać się strasznie banalna a nawet zbędna ale doświadczenie w pracy z ludźmi pokazuje, że jest niezwykle skuteczna.

Zasada zapisywania wszystkiego co się je pozwala wyłapać momenty w których sięgamy po drobne przekąski a o których zapominamy. Oczywiście zjedzenie jednego cukierka, kostki czekolady czy kilku paluszków nie spowoduje, że nagle przytyjemy ale podsumowując cały tydzień może okazać się, że 200 gramowa paczka paluszków, którą otworzyliśmy w poniedziałek jest pusta już w piątek (a może nawet szybciej :D) i dostarczyła nam w przybliżeniu dodatkowo 600kcal czy też okaże się, że nasze wyjście do Starbucksa na kawę w rzeczywistości dostarcza dodatkowo 300kcal za jednym razem. Przykładów mógłbym podawać tu na prawdę dużo ale chyba już wiesz co mam na myśli :)

 

 

II. Dbaj o sen i nawadnianie.

Kolejny podpunkt z tych, które mogą wydawać się oczywiste ale czy faktycznie tak jest?

Zaczynając od nawodnienia zadam proste pytanie - ile płynów zostało dziś dostarczonych? No właśnie ;-) Statystyka pokazuje, że większość ludzi nie spełnia podstawowych norm a nie muszę chyba mówić jak ważną rolę odgrywa odpowiednia podaż płynów w naszym życiu. Dokładnie to samo tyczy się snu.

Rekomendacje dotyczące długości snu to 7-9h w ciągu doby a podaż płynu to ~2l dziennie, więc jeżeli masz z tym problem to spróbuj się poprawić i zobacz jak przekłada się to na Twoją masę ciała.

 

 

III. Zastosuj zamienniki do produktów wysokokalorycznych.

Nie wyobrażasz sobie braku pewnych produktów w diecie i dlatego ciężko Ci zacząć? Mam następną, prostą jak nie wiem co zasadę - zastosuj zamienniki do tych produktów. Pytasz się pewnie w jaki sposób? Już podpowiadam.

Weźmy pod lupę zestaw : kotlet schabowy (oczywiście w panierce), klasyczne frytki oraz mizeria. Co jest najbardziej kaloryczne z tych produktów? Oczywiście, że tłuszcz, czyli tłuste mięso, olej i śmietana. Jak można skomponować ten posiłek w lżejszy sposób?


1. Mięso zamień na chude, np. filet z kurczaka i zamiast używać bułki tartej wykorzystaj zwykłe płatki kukurydziane. Mięso usmaż na odrobinie oleju lub suchej patelni teflonowej.
2. Frytki smażone w oleju zamień na odchudzoną wersję, czyli wrzuć je do piekarnika. Smakują równie dobrze a i na ketchup znajdzie się miejsce.
3. Klasyczna mizeria zakłada użycie śmietany. Dlaczego nie można wykorzystać do niej jogurtu naturalnego? Uwierz mi na słowo, będzie dobre :)

Zastosowanie zamienników nie tyczy się pokarmu ale również napojów. Zamiast wypijać słodką wodę lub kupną lemoniadę przygotuj sobie wodę z odrobiną cytryny oraz mięty a raz na jakiś czas pozwól sobie na szklankę Coca-Coli lub Pepsi ale Zero.

 

 

IV. Przed wyjściem do sklepu stwórz listę zakupów i nie idź na “głoda”.

Znasz ten moment w którym idziesz do sklepu i nagle masz na wszystko ochotę? Nie tylko Ty tak masz a dzieje się tak z reguły wtedy, gdy na zakupy spożywcze idzie się z pustym brzuchem. Prostym rozwiązaniem będzie tutaj zjedzenie posiłku lub przekąski bezpośrednio przed wyjściem. Dodatkowo pomocne może być sporządzenie listy zakupów, przez co kupisz tylko te produkty, które na liście będą się znajdowały.

 

 

V. Kontroluj spontaniczną aktywność fizyczną.

Ostatnim elementem, który chciałbym poruszyć w tym artykule będzie zagadnienie aktywności ale tej niezwiązanej z samym treningiem. Nie wiem czy wiesz ale godzinny trening na siłowni to wydatek energetyczny w wysokości około 400-600kcal zakładając, że jest dość intensywny a wartość bliższa 600kcal to naprawdę optymistyczna wersja. Trening powtórzony 3 razy w tygodniu daje więc nie tak dużą ilość kalorii jak mogłoby się wydawać. Wróćmy jednak do tematu tego podpunktu, czyli do spontanicznej aktywności.

 

Co to tak na dobrą sprawę jest? Spontaniczna aktywność fizyczna to wszystkie czynności, które wykonujemy spontanicznie np. gestykulacja rąk, chód w trakcie rozmowy przez telefon, wybór schodów zamiast windy, zamiana samochodu na rower lub na spacer a nawet rodzaj wykonywanej pracy. Okazuje się, że tego typu czynności spalają w ciągu całej doby kilkukrotnie większą ilość kalorii niż sam trening i przyczyniają się do zwiększenia deficytu kalorycznego na którym tak nam zależy. Dobrym rozwiązaniem będzie wprowadzenie kilku prostych zmian a z całą pewnością w niedługim czasie zobaczysz tego efekt.

 

 

Podsumowanie

 

Mam nadzieję, że informacje zawarte w tym artykule przyczynią się do zrozumienia tematu zrzucania zbędnych kilogramów w nieco inny sposób i pomogą Ci zacząć! Zostaw pod spodem komentarz ze swoimi przemyśleniami a jeżeli artykuł był pomocny udostępnij go dalej - może w ten sposób pomożemy jeszcze większej ilości osób!

5 prostych zasad, które pomogą Ci zacząć tracić zbędne kilogramy

24 kwietnia 2020

24 kwietnia 2020
Tekst w trakcie przygotowania ...
24 kwietnia 2020
Praktycznie wszystkie osoby podchodzące do odchudzania próbują dowiedzieć się ile kalorii
24 kwietnia 2020
W dzisiejszych czasach znaleźć można wiele informacji lub porad na tematy

Ostatnie wpisy:

Ostatnie wpisy:

Sabina / 26 lat

 

Waga przed / po:

59 kg / 53 kg

Jarek / 26 lat

 

Waga przed / po:

148 kg / 88 kg

Łukasz / 28 lat

 

Waga przed / po:

95 kg / 82 kg

Agnieszka / 40 lat

 

Waga przed / po:

117 kg / 80 kg

Nasze metamorfozy

Najedź na zdjęcie i zobacz końcowy efekt

Strefa blogowa

Ciekawostki i porady, które dodatkowo pomogą Tobie utrzymać świetną sylwetkę

Zmieniaj sylwetkę razem z nami

w Gliwicach!

Zmieniaj sylwetkę razem z nami

gdziekolwiek teraz jesteś!

Jedną decyzją zmień całe swoje życie!

Zapraszamy do kontaktu

Zadzwoń:

+48 510 198 715

Zadzwoń:

+48 510 198 715

Napisz:

kontakt@ksztaltowaniesylwetki.eu

Współpraca online:

Stały monitoring i ustalanie odpowiedniej diety

Treningi online:

Indywidualne konsultacje treningowe

i dietetyczne via Skype

Nasza

 baza treningowa:

 

Smart Gym | Gliwice, ul. Kolberga 41

Gabinet rehabilitacyjny:

 

Gliwice, ul. Piwna 17a (I piętro)

Online

w Gliwicach

Online

w Gliwicach

Chcę zmieniać swoją sylwetkę:

Sprawdzam >>

Sprawdzam >>

Pokaż w Google Maps >>

Pokaż w Google Maps >>

24 kwietnia 2020
Tekst w trakcie przygotowania ...
24 kwietnia 2020
Praktycznie wszystkie osoby podchodzące do odchudzania próbują dowiedzieć się ile kalorii należy spożywać aby osiągnąć zamierzony rezultat. Przeszukując internet znaleźć można dziesiątki różnych wzorów i najczęściej pojawiającym się pytaniem jest
24 kwietnia 2020
W dzisiejszych czasach znaleźć można wiele informacji lub porad na tematy diety, odchudzania i ogólnie mówiąc kształtowania sylwetki. Zazwyczaj są to bardzo kuszące propozycje, które gwarantują natychmiastowe rezultaty za sprawą

Start

Oferta

Sklep

Strefa blogowa

Kształtowanie Sylwetki Sandra Majchrzak-Zambrzycka | Gliwice 2020 | Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione.

Kształtowanie Sylwetki Sandra Majchrzak-Zambrzycka | Gliwice 2020

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione.

Kształtowanie Sylwetki Sandra Majchrzak - Zambrzycka

 

Gliwice 2020

 

Wszystkie prawa zastrzeżone.

Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione.

Adres e-mail dla e-faktur: kontakt@ksztaltowaniesylwetki.eu, Informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sandra Majchrzak-Zambrzycka wykonująca działalność gospodarczą pod firmą Kształtowanie Sylwetki Sandra Majchrzak-Zambrzycka pod adresem ul. Lubelska 15, 44-164 Gliwice, NIP: 9691642101, REGON: 386313211. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych: Polityka prywatności >>

Projekt i realizacja: ColinMedia.pl